Cože?? To neznám...

20. února 2012 v 19:47 | Belinda |  Píšu
Ahoj, taže jsem se rozhodla, že napíšu článek na toto týdenní téma, doufám, že se vám bude článek líbit.
Nezapomeňte zanechat komentář a pokud se vám tento článek nelíbil tak se omlouvám...
Příjemné čtení
Belinda

Co nás ve škole nenaučili...
Takže nejčastější věta v naší třídě adresovaná učiteli nejspíš je "Tohle jsme se neučili...", "O tom nic nevím...", "Na to jsem chyběl...", "A k čemu nám tohle jako bude?" nebo "Jakto? To už jsme se učili? Já si to nepamatuju..."
Myslím, že naše třída není zdaleka vyjímkou :)
Já osobně věřím, že ve škole se snaží učit co by jsme mohli v našich životech potřebovat, ale někdy opravdu nechápu k čemu nám bude právě probíraná látka.
Myslím že v normálním životě nebudeme potřebovat mít mozek nacpaný informacemi a když jednu náhodou budeme potřebovat, zapneme mozek jako bychom otevřeli knihu a vše bezchybně přepovídáme jako roboti.
Myslím si, že po maturitě stejně vypustíme z hlavy spustu informací, které nebudeme potřebovat k právě vybrané profesi, která se nám zalíbila.
Kdybych chtěla být kosmetička asi těžko si budu chtít pamatovat jak rozeberu větu, určím vedlejší věty a všechny členy v ní...

Navíc co se týče praktického nebo osobního života škola vám v něm moc nepomůže, člověk se učí ze svých zkušeností, ze svých průšvihů a pádů "na ústa".

P.S.: Tímto, ale neříkám, že škola je naprosto k ničemu...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hachiko Yume Saori Suzuki Hachiko Yume Saori Suzuki | Web | 20. února 2012 v 19:59 | Reagovat

Ano! Ale u mě to bylo nejdříve jen anime anime, ale nikdo neznal žádné asijské filmy a tak mám ten blog aby si člověk uvědomil, že nezáleží na tom od koho to je a z jaké země, ale o čem ten film samotný je. Ale jinak zdá se, že zrovna díky Geishi jsem poznala ostatní - děkuji babičko, že si mě nechala se na ni dívat! :"D

2 Meggy Meggy | Web | 20. února 2012 v 20:10 | Reagovat

No, je pravda, že spoustu věcí třeba nemusíme využít, ale nikdy nevíš, jestli fakt budeš chtít být kosmetička, nebo budeš chtít být učitel českého jazyka, který rozbor vět bude potřebovat. A navíc, takový ten všeobecný přehled se hodí vždycky ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama