Červen 2013

4x01 A is for A-L-I-V-E

18. června 2013 v 21:28 | Belinda |  Pretty little liars
Konečně po dlouhé prodlevě ve vysílání seriálu Pretty Little Liars je nová série konečně tady.
Čtvrtá série a její první díl A is for A-L-I-V-Ebyl odvysílán v úterý 11.6.2013.
Jako každý první díl nové série i tento začíná ohlédnutím zpět na některé důležité události.

Pokud si pamatuje poslední scénu z 22.dílu 3. série, dívky společně s Monou stojí u zabláceného policejního auta, které Hanna postrčila do jezera, a chystají se otevřít kufr, budete zřejmě vědět jaká scéna v tomto novém díle navazuje. Lhářky otevírají kufr a nacházejí v něm mrtvé prase. Mona se mezi tím snaží vypreparovat čip na kterém je uloženo video, kde Ashley nabourá do Wildena.

-A pošle Llhářkám další textovku:
"You're mine now. Kisses. -A"
"Teď jste moje, pusu. -A


-A ví jak na lhářky hodit vraždu Wildena, co na to víc říct? -A je vždy o krok napřed a je jedno kolik má -A team členů.

Dívky však netuší, že je -A natáčí a je jim neustále v patách. Policie poté najde v autě i mrtvolu Wildena. Lhářky se snaží vyslýchat Monu a přimějí ji aby jim dala všechna tajemství, která na ně ví. Hanna po Moně žádá i čip s videem, ale Mona oho odmítá dát z ruky. Rozhodla se, že bude pátrat po osobě v červeném kabátě. Při výslechu Mona vyzradí spoustu tajemství a záhad, které se dívkám staly. Mona lhářkám ukazuje své doupě a ukazuje jim i své složky o nich v tu chvíli se jí, ale někdo nabourá do počítače a smaže jí všechny složky. DiLaurentosovi se stěhují zpět do svého doma a staví Alison svatyni v jejím starém pokoji. Hanna se snaží být milá na Monu, ale jen proto aby získala video a zachránila tak svou matku Ashley. Aria se stále vyhýbá Ezrovi aby neměl problémy v práci, znovu ho přijali na Rosewoodskou sřední jako učitele. Ale jeho nástup nebyl slavný. -A poslala řediteli fotky Ezry a Arii a Ezru zatkli. To se Arii pouze přehrávalo v mozku, když čekala v ředitelně.
Taky jste se lekli? Já teda nehorázně moc :D
Mona nakonec věnovala Hanně video. A tento díl je další, který končí pohřbem. Jak jinak pohřbem policisty Wildena.

Tak a teď mi povězte jestli jste se těšili na novou sérii tak moc jako já a jestli vás tento díl nezklamal. Děkuju za každou reakci :)

Projekt: Gejša

5. června 2013 v 21:39 | Belinda |  Filmová středa

Gejša
Originlní název je: Memoirs of a Geisha
Je to romantické drama.
Film byl natočen roku 2005 v USA, je přes dvě hodiny dlouhý. Ražisérem je známý Rob Marshall. Předlohou je oblíbená kniha od Arthura Goldena.Děj se odehrává v Japonsku před druhou světovou válkou.

Děj
Malá Čijo, vyrůstá s rodiči a svou sestrou v malé čínské vesnici. Když její matka onemocní, otec ji i její sestru prodá aby pracovaly jako gejšy. Malá Čijo se objevuje v atraktivním a exotickém prostředí, objevuje se v životě gejš.
Sama zatouží stát se gejšou po tom, co její sestra uteče a malá Čijo se nemá kam vrátit. Uvědomila si, že jako gejša možná něco dokáže možná bude pro někoho důležitá. Z malé holčičky pomalu vyrůstá krásná a šarmantní mladá slečna. Až v 15 letech se jí ujme Mameha, gejša velmi žádoucí a velmi žádaná. Vezme Čiju za svou učednici a snaží se z ní vychvat nejkouzelnejší gejšu všech dob. Z nemotorné Čijo se stane žádaná Sayuri. Její oči barvy deště jsou velmi neobvyklé, proto po nich muži touží. Sayuri, ale stále sužuje láska k muži, kterého nemůže nikdy mít.

Můj názor
Rob Marshall, co víc říct? Miluju jeho filmy. Připadají mi nápadité a dobře propracované.
Film mám moc ráda a strašně moc se mi na něm všecko líbí od kostýmů po dialogy. Krásnou přírodu a staré město ve, kterém se děj odehrává prostě nádhera. Možná na to mám i malinko zkreslený pohled, protože mě se vždycky moc líbily gejšy a moc jsem se o ně zajímala. Strašně mě štve když si někdo myslí, že to jsou jenom děvky. Asi prostě nechápou starou Japonskou kulturu a to mě mrzí a hodně mě to mrzí....

Moje hodnocení
Prostě skvělý a úžasný. Takže 5 hvězdiček