Filmová středa

Projekt: Gejša

5. června 2013 v 21:39 | Belinda

Gejša
Originlní název je: Memoirs of a Geisha
Je to romantické drama.
Film byl natočen roku 2005 v USA, je přes dvě hodiny dlouhý. Ražisérem je známý Rob Marshall. Předlohou je oblíbená kniha od Arthura Goldena.Děj se odehrává v Japonsku před druhou světovou válkou.

Děj
Malá Čijo, vyrůstá s rodiči a svou sestrou v malé čínské vesnici. Když její matka onemocní, otec ji i její sestru prodá aby pracovaly jako gejšy. Malá Čijo se objevuje v atraktivním a exotickém prostředí, objevuje se v životě gejš.
Sama zatouží stát se gejšou po tom, co její sestra uteče a malá Čijo se nemá kam vrátit. Uvědomila si, že jako gejša možná něco dokáže možná bude pro někoho důležitá. Z malé holčičky pomalu vyrůstá krásná a šarmantní mladá slečna. Až v 15 letech se jí ujme Mameha, gejša velmi žádoucí a velmi žádaná. Vezme Čiju za svou učednici a snaží se z ní vychvat nejkouzelnejší gejšu všech dob. Z nemotorné Čijo se stane žádaná Sayuri. Její oči barvy deště jsou velmi neobvyklé, proto po nich muži touží. Sayuri, ale stále sužuje láska k muži, kterého nemůže nikdy mít.

Můj názor
Rob Marshall, co víc říct? Miluju jeho filmy. Připadají mi nápadité a dobře propracované.
Film mám moc ráda a strašně moc se mi na něm všecko líbí od kostýmů po dialogy. Krásnou přírodu a staré město ve, kterém se děj odehrává prostě nádhera. Možná na to mám i malinko zkreslený pohled, protože mě se vždycky moc líbily gejšy a moc jsem se o ně zajímala. Strašně mě štve když si někdo myslí, že to jsou jenom děvky. Asi prostě nechápou starou Japonskou kulturu a to mě mrzí a hodně mě to mrzí....

Moje hodnocení
Prostě skvělý a úžasný. Takže 5 hvězdiček

Projekt: Abraham Lincoln: Lovec upírů

29. května 2013 v 16:10 | Belinda

Abraham Lincoln: Lovec upírů
Originální název je: Abraham Lincoln: Vapmire Hunter.
Je to fantasy akční horor.
Tento stín pochází z USA, překvapivě :D Film byl natočen řežisérem Timurem Bekmambetovem v roce 2012.
Předlohou byla kniha od známého autora, který k tomuto filmu napsal i scénář Seth Grahame-Smith.
Film je dlouhý asi tak hodinu a 40 minut mám ten dojem, ale nejsem si tím uplně tak jistá no...

Děj
Abraham Lincoln, jeden z největších prezidentů Ameriky. Jak se vlastně dostal k tak vysokému postu jako je prezident?
Poznej jeho příběh plný zbraní, krve a pomst. Abraham je představován jako historicky největšího lovce upírů a neživých bytostí. Ve filmu jsou odkryty dvě tváře významní osobnosti Amerických dějin. Jednak uznávaného amerického prezidenta a jednak neústupného lovce upírů. Abrahamova pomsta pramení ze smrti milující matky, které byl jako malý chlapec svědkem. Bez přípravy se vrhá na vraha své matky, ale to se mu nevyplácí má velké šťěstí, že vyvázne s holým životem. Pomůže mu chartismatický lovec upírů, který ho veze do svého učení. Učí ho ovládnout vztek a pomstychtivost. Snaží se ho nasměrovat k boji proti zlu a pro dobro lidstva. Abraham si bzry uvědomí, že existence upírů je úzce spjata s otrokářškým jihem, kde často nakupují černé otroky. Nikoli na práci, ale na jídlo... Uvědomí si, že konec otroctví by mohl být konec i upírů... Z Abrahama se pomalu stává mimo mstitele i politik bojující proti otrokářskému jihu...

Můj názor
Film se mi líbí, ale zrovna mě moc nepřijde, že by to byl kdovíjaký horor nebo co je to prostě normální fantasy film. Přiznávám, že je tak několik krvavých a zajímavě ozvučených scén. Ale nemám zrovna dojem, že by se u toho člověk bál... Maximálně kdybyb byl s noťasem někde zavřenej ve stanu v lese a ještě by musela být bouřka no...
Ale jinak se mi moc líbily kostýmy vlastně i scény...

Moje hodnocení
Za to, že se mi film nezdá uplně tak jako horor strhávám jednu hvězdičku jinak se mi docela i líbí :)Projekt: Temné stíny

22. května 2013 v 15:04 | Belinda

Temné stíny
Temné stíny pocházejí z USA.
Tento skvělý film byl natočen v roce 2012 velmi známým řežisérem Timem Burtonem.
Netrvá ani dvě hodiny. Originální název je "Dark Shadows".
Režisér Tim Burton vzkřísil starou operu ze 60. let.
Do svého filmu obsadil Tim Burton nejen svého skvělého a nadaného herce Johnyho Deppa a
svou ženu Helenu Bonham Carter, ale také herce z původního seriálu.
Tato opera měla takový úspěch, že se v roce 1991 natočil i seriál.
Johny Depp se objevuje v roli podivné příšery cestující v čase.

Děj
Tento příběh vypráví osud prokleté rodiny Collinsových. V 18.století Collinsovi prchají před osudem do Ameriky.
Ze syna Barnabase (Johnyho Deppa) se brzy stává bohatý, mladý a hlavně prostopášný muž.
Dámám láme srdce o sto šest. Ve své "rutině" pokračuje do té doby, než potká Angeligue (Eva Green). Nikdy nevěděl, že žena je v žárlivosti nejhorší nepřítel a navíc, když je to čarodějnice. Angeligue se chce pomstít a tak Barnabase promění v upíra a uvězní v rakvi. Po dvou stech letech se Barnabas nedopatřením dostává z rakve. V roce 1972 jeho rodina je poněkud podivná a změny jsou velké. Každý člen má své tejemnství.
Nic se, ale nezměnilo v citech Angeligue.
Můj názor
Podle mě je tenhle film dosta zajímavý, a přijde mi, že i když je o upírech což mi už fakt lezou krkem, protože jich je teď všude uplně hrozně moc filmy, komiksy, knížky prostě jsou uplně všude tak tenhle film mě neomrzel po pěti minutách koukání. Asi to bude trochu i uměním Tima Burtona, protože na jeho filmy bych mohla koukat pořád a snad mě nikdy neomrzí, jsou prostě skvělý a moc se mě líběj jak kostýmy tak vypracování postav a charakteristiky. A tak nějak jsem si už zvykla, že Tim Burton točí dobrý filmy a jsem ráda, že jsem snad ještě nikdy nenarazila na film, který by se mi od něj nelíbil...Takže pro Temné stíny palec nahoru :) Určitě na to koukněte :)

Moje hodnocení
Myslím si, že teno film si zaslouží plný počet...Takže 5 hvězdiček :)

Projekt: Filmová středa

1. května 2013 v 10:00 | Belinda

Ahojky :)
Jak se máte lidi?
Já se mám docela dobře, ale už se moc těším na prázdniny konečně odpočinek a žádná škola :)
Jinak co tu pro Vás dneska mám? Tak nějak jsem se inspirovala a rozhodla jsem se, že budu pořádat filmové středy.

O CO JDE?
Jde vlastně o projekt, který se budu snažit dodržovat..Vážně se budu snažit :D Doufám, že se na tom tak nějak udržím a budu to všecko stíhat :)
Já se každý týden podívám na pár filmů a vyberu ten co se mi bude zdát nejlepší a tak nějak vám ho upřesním a seznámím Vás s ním nebude chybět ani můj komentář a názor :)
Budu přidávat filmy, všech možných žánrů, ale poku by jste měli nějaký návrh na určitý žánr tak mi napiště dolu do komentářů... Budu moc ráda :)
Doufám, že budu vybírat nějaé filmy, které třeba ještě neznáte a nebo by jste je chtěli vidět...

Tak doufám, že se na tento projek těšíte a že se na něj někdy i podíváte :) A mimochodem, právě začínáme....
Užijte si to, Belinda
 
 

Reklama